-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

sekretar

Fundi i epokës “Stoltenberg”, ja kur do ta lë kryesinë e NATO-s

Jens Stoltenberg deklaroi se do të largohet nga posti i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s në tetor të vitit 2024. Për ish-kryeministrin norvegjez, ishte vendosur...

Sekuestrimi i inceneratorit të Tiranës, Bardhi: Përgjegjësit të përballen me drejtësinë!

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pasi SPAK vendosi sekuestrimin e inceneratorit të Tiranës “Integrated Energy”. Bardhi shprehet se përgjegjësit...

Rivali i Bashës te “5Pyetjet.al”: S’ka moral të rikthehet, nëse ul kokën e marr sekretar

Nga Dylber Balla Sot u hap zyrtarisht gara për kryetarin e ri të PD-së. Përballë Lulzim Bashës që kërkon rikthimin në krye të PD-së është...

Stabilizimi i marrëdhënieve SHBA-Kinë, Blinken nis ditën e dytë të bisedimeve

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken filloi ditën e dytë dhe të fundit të takimeve me zyrtarë të lartë kinezë të hënën, pasi të...

Vizita e parë e një zyrtari amerikan në vitet e fundit, Blinken mbërrin në Pekin

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka mbërritur në Pekin për dy ditë takime me zyrtarë kinezë. Udhëtimi shënon vizitën e parë të një...

Takimi Biden-Sunak, diskutohet për sekretarin e ri të NATO-s

Gjatë takimit të presidentit amerikan, Joe Biden me kryeministrin britanik, Sunak i diskutua për një sekretar të ri të përgjithshëm të NATO-s. Në një konferencë...

Gjokutaj u arrestua! Ibrahimaj emëron krahun e djathtë

Risena Xhaja është emëruar sekretare e përgjithshme e Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë në vendin e Arlind Gjokutajt, i cili u arrestua dhe më...

Partia e Lirisë emëron Petrit Sinajn Sekretar për Pushtetin Vendor!

Petrit Sinaj është emëruar Sekretar për Pushtetin Vendor i PL-së. Kryesia e Partisë së Lirisë në mbledhjen e datës 27 shkurt 2023 zgjodhi Sinën si...

Tërmeti në Turqi, Blinken njofton ndihmë shtesë prej 100 milionë dollarësh për të prekurit

Shefi i diplomacisë amerikane shprehu mbështetjen për Turqinë e goditur nga tërmeti gjatë vizitës së tij në vend. Sekretari i Jashtëm, Anthony Blinken njoftoi një...

Flamur Noka në “5 Pyetjet”: Rasti “McGonigal” më i rëndi, Rama korruptoi një nga drejtorët kryesorë të FBI-së!

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Flamur Noka, i ftuar në “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo, u shpreh se forca politike që ai drejton...

Latest news

/5pyetjet.al