-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Seria a

“Ndoqa zemrën”, Bonucci: Si refuzuam bashkë me Juven 100 milionë…

Leonardo Bonucci, i cili në merkaton e fundit u largua nga Juventusi për tek Union Berlini, zbuloi se tetë vite më parë kishte mundësi...

“2024 do jetë më i mirë”, Pioli: Nuk jam ndjerë kurrë në rrezik

Milan fitoi ndaj Sassuolos në San Siro me rezultatin 1-0 teksa heroi i kuqezinjve ishte Christian Pulisic. Një fitore kjo që i bën kuqezinjtë...

Mourinho: I kërkoj ndjesë Renato Sanchezit, nëse largohem, nuk do të jetë faji im

Duke folur pas kësaj disfate, trajneri i “verdhekuqve”, Jose Mourinho e vendosi theksin te mungesa e Dybala-s dhe Lukaku-t, ndërsa shtoi se pa ta...

Napoli mposht Cagliarin, Rrahmani ndalet te shtylla

Mund të kishte qenë mbrëmja e Amir Rrahmanit, por fati nuk ishte me mbrojtësin dardan. Në takimin mes Napolit dhe Cagliarit, në stadiumin “Maradona”,...

Roma, frikë nga Reali dhe Newcastle, gati të nisë bisedimet për kontratën e Mourinhos

Këtë të martë, gazeta italiane “Gazzetta Dello Sport” i ka kushtuar një hapësirë të veçantë rinovimin të kontratës së José Mourinhos me Romën, në...

Tre gola për shtatë minuta, Inter perfekt ndaj Udineses

Interi pret Udinesen në “San Siro” me synimin për të marrë tri pikët, që do ta rikthenin në krye të renditjes, aty ku momentalisht...

Juventus i vetëm në ndjekje të Interit, Miretti vendos fitoren ndaj Fiorentinës

Skuadra e Juventusit arriti të rrëmbente një fitore minimale 0-1 në transfertën aspak të lehtë të Firences, sfida e vlefshme  për javën e 11...

Roma rikthehet te triumfi, Lecce numëron ndeshjen e tetë pa fitore

Roma përmbys Leccen në “Olimpico” dhe rikthehet te triumfi në Serie A, teksa skuadra e D’Aversa-s numëron ndeshjen e tetë pa fitore në kampionat. Ekipi...

Formacionet zyrtare, ja si do zbresin sot në fushë Milan-Udinese

Milan-Udinese përballen mbrëmjen e kësaj të shtune në kuadër të javës së 11-të të Serie A, sfidë që nis në orën 20:45. Të dyja skuadrat...

Gjimshiti dhe Berisha pjesë e formacionit të javës në Serie A

Lojtarët e Kombëtares, Berat Gjimshiti dhe Etrit Berisha janë në listën e lojtarëve më të mirë në Serie A për javën e nëntë. Sipas "WhoScored"...

Latest news

/5pyetjet.al