-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

shqiperi

Vizita e Blinken bën “bujë” në mediat e huaja: Pse shkoi në Shqipëri?

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, Anthony Blinken në Shqipëri ka bërë “bujë” në mediat ndërkombëtare. Vizita e Blinken shihet si një hap për të...

Berisha quan Ramën “barbar” teksa e akuzon për botën e krimit dhe shkatërrimin e vendit

Ish-kryeministri Sali Berisha, nga ballkoni i banesës së tij, ka akuzuar kryeministrin Rama si njeri barbar që çon në parlament ligjin për shkatërrimin e...

Çfarë pritet nga vizita e Sekretarit Blinken në Tiranë

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken vjen për herë të parë në Tiranë për një vizitë të shkurtër të enjten, ku pritet të takohet me presidentin Bajram...

Miqësorja e dytë e marsit, Suedi-Shqipëri, konfirmohet ora e ndeshjes së 25 marsit

Është konfirmuar tashmë ora e ndeshjes miqësore Suedi – Shqipëri, që do të luhet më 25 mars në transfertën e Stokhomit. Sipas marrëveshjes mes...

Rikthehet moti i keq/ Breshër dhe erë e fortë, ja në cilat zona ka probleme

Është përkeqësuar moti në disa qytete të vendit, duke sjellë problematika edhe në qarkullimin e automjeteve. Zona e Delvinës është përfshirë nga reshje të dendura...

Inskenoi vdekjen para 2 vitesh, drejtësia shqiptare kërkon 8 vite burg për italianin

Prokuroria Publike e Pukës, në Shqipëri, ka kërkuar dënimin me tetë vjet burg Davide Pecorelli, sipërmarrësit nga Tiferno, i cili kishte pretenduar se ishte...

Vizita e Blinken në Tiranë/ Eksperti Adrian Shtuni: E pritshme nga disa faktorë

Eksperti i politikë së jashtme, Adrian Shtuni në një lidhje me skype në emisionin Top Story në Top Channel tha se vizita e sekretarit...

Tërmeti “tund” vendin që në pikë të mëngjesit, ja ku ishte epiqendra

Disa lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë mëngjesin e kësaj të enjteje në Shqipëri. Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.6 ballë të shkallës...

Shifrat/ Numri i lartë i të paraburgosurve në Shqipëri, 30% mbi mesataren europiane

Në Shqipëri, mbingarkesa në sistemin e paraburgimit është kritikuar nga Këshilli i Europës si dhe nga përfaqësues të institucioneve dhe organizatave që mbrojnë të...

Ngrihet alarmi! Gripi “mbërthen” vendin, ja cilat janë qytetet më të prekura

Instituti i Shëndetit sqaron se janë raportuar mbi 16 mijë raste me infeksioneve respiratore ku vihet re një rritje e lehtë krahasuar me një...

Latest news

/5pyetjet.al