-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

shqiperi

BERZH: Qeverisja e Ramës është përkeqësuar, Shqipëria shumë pas BE-së

Standardet e jetesës në Ballkanin Perëndimor janë shumë prapa vendeve të BE-së. Të gjashtë vendet e WB-6 kanë një Produkt i Brendshëm Bruto (PBB) për...

Përballja me Suedinë, biletat dalin në shitje më datë 27 shkurt!

Shqipëria do të luajë më 25 mars ndaj Suedisë “në stadiumin “Friends Arena” të Stokholmit, duke nisur nga ora 19:00, miqësoren e dytë për...

Parashikimi i motit/ Java mbyllet mes shirave dhe shtrëngatave

Ditën e Diel reshjet do të ulin intensitetin, por do të vijojnë të jenë të herëpasherëshme në një pjesë të madhe të territorit në...

Real Madrid në Shqipëri në kërkim të talenteve

Tashmë është zyrtare, Real Madrid shpalosi prorektin për të qenë në Shqipëri këtë verë dhe për të testuar talentet e reja që mund të...

Video e veçantë në Ditën e Gjuhës Shqipe

Sot në Ditën Ndërkombëtare të Gjuhës Amtare, presidenti i Republikës Bajram Begaj, bëri apel për ruajtjen, pasurimin dhe përcjelljen e gjuhës shqipe. Kjo edhe më...

Rama dhe Erdogan takohen sot/ Cilat janë marrëveshjet që do firmosen në Turqi?

Me ftesë të presidentit turk Erdogan, kryeministri Edi Rama do të jetë sot në një vizitë në Turqi. Kreu i qeverisë dhe presidenti Recep...

Shqipëri/ Shqetësuese rritja e dhunës online mes të miturve

Në Shqipëri dhuna online, me të gjithë elementët e saj mes të miturve, po shkakton një shkallë të gjerë shqetësimi, në strukturat arsimore, policore...

Gjykata Kushtetuese publikon vendimin pro marrëveshjes me Italinë për emigrantët

Gjykata Kushtetuese ka publikuar vendimin e arsyetuar për marrëveshjen mes Italisë dhe Shqipërisë për emigrantët. Në vendim sqarohet se pavarësisht faktit që kampet do të...

16 vjetori i Pavarësisë, Hasani: Shqipëria përherë pranë Kosovës

Ministri i jashtëm Igli Hasani ka bërë një mesazh urimi për Kosovën për 16-vjetorin e Pavarësisë. “Gëzuar Ditën e Pavarësisë, Kosovë! Sot, ne festojmë lirinë...

Blinken drejt Mynihut jep mesazhin: SHBA mbështet Shqipërinë për anëtarësimin në BE

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken reagoi sërish në rrjetin social X në lidhje me vizitën në Tiranë, duke theksuar se SHBA mbështet integrimin...

Latest news

/5pyetjet.al