-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

shtet

Lista e institucioneve/ 1183 vende të lira pune në shtet

Numri i vendeve vakante të planifikuara për rekrutim gjatë vitit 2024 në administratën publike është gjithsej 1 183. Në Fletoren Zyrtare është zbardhur vendimi...

Stabiliteti i Kinës në pikëpyetje pas shkarkimit të Ministrit të Mbrojtjes

Kina shkarkoi nga detyra Ministrin e Mbrojtjes të martën, zyrtari i dytë i lartë që largohet brenda tre muajsh, duke nxitur pikëpyetje mbi qëndrueshmërinë...

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të mërkurën se Izraeli “nuk po sillet si një shtet por si një organizatë”, pasi ushtria izraelite...

Banorët e Bërxullës sërish në protestë: Shteti ynë është i shurdhët

Prej një viti dita e dielë është i gjen banorët e Bërxullës në rrugë duke protestuar kundër projektit i cili prek banesat e tyre. Ata...

Ky shtet ndalon shitjet në platformat e mediave sociale

Ministri indonezian i Tregtisë, Zulkifli Hasan, në konferencën për media në kryeqytetin Xhakarta tha se ndaluan shitjet në platformat e mediave sociale dhe se...

Ky shtet merr vendimin: 1/3 e anëtarëve të Parlamentit do të jenë gra!

Parlamenti i Indisë ka miratuar një ligj historik që do të bëjë që 1/3 e vendeve të dhomës së ulët të mbahen nga gratë....

Kurti: Greqia mund të jetë afër njohjes së Kosovës

Nga 31 vende anëtare të BE-së vetëm 27 e njohin Kosovën si shtet i pavarur. Ndërkohë 5 të tjera nuk e njohin dhe ato...

Ky shtet po ndjek penalisht këngëtaren e popit, se kërkoi heqjen e shamisë

Autoritetet në Iran kanë nisur veprime ligjore kundër një këngëtari mashkull pop, kënga e fundit e të cilit inkurajoi gratë të heqin shamitë e tyre të detyrueshme ,...

Në morgje s’ka ma vende, në këtë shtet rrezikohet shpërthimi i kolerës

Ndërsa lufta në Sudan po i afrohet katër muajve të luftimeve intensive, morgjet në kryeqytetin Khartoum kanë arritur kapacitetin e tyre, thonë punonjësit e...

Ky shtet ndalon me ligj ndryshimin e gjinisë, ja kush bën përjashtim

Një tjetër goditje për komunitetin LGBTI të Rusisë pas vendimit të Vladimir Putin  për të ndaluar me ligj njerëzit të ndryshojnë zyrtarisht ose mjekësisht gjininë e tyre. Më konkretisht, ligji,...

Latest news

/5pyetjet.al