-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

siguri

Ambasada e SHBA-së në Tiranë: Helikopterët e rinj do forcojnë Shqipërinë

Shqipërisë i kanë mbërritur sot helikopterët e parë UH-60 “Black Hawk”. Në një reagim në rrjetet sociale, Ambasada Amerikane në Tiranë shprehet se helikopterët...

Samiti i Granadas, Osmani arrin në Spanjë: Do të diskutoj sfidat e sigurisë në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani për mes një postimi në llogarinë e saj në "X" njoftuar se ka udhëtuar drejt Spanjës ku do të...

Rama këmbëngul: KFOR-i të marrë në dorë veriun e Kosovës

Kryeministri, Edi Rama për mes një postimi në llogarinë e tij në "Twitter" ka shkruar në lidhje me kritikat dhe reagimet e marra në...

Rritja e çmimit të municioneve pengesë për forcimin e sigurisë së NATO-s

Një zyrtar i lartë ushtarak i NATO-s paralajmëroi të shtunën se një rritje drastike e çmimeve të municioneve do të thotë se shpenzimet më...

Bllokohet aplikacioni i Telegram në Irak, kërcënim për sigurinë kombëtare atje

Ministria e telekomunikacionit e Irakut tha se ka bllokuar aplikacionin e mesazheve Telegram për shqetësimet e sigurisë kombëtare dhe për të ruajtur integritetin e...

Danimarka rrit kontrollet kufitare pas djegieve të Kuranit

Policia e Danimarkës është duke shtrënguar kontrollet kufitare pas djegieve të fundit të Kuranit, të cilat kanë ndikuar në situatën e sigurisë, ka thënë...

Uashingtoni rrit sigurinë para paraqitjes së Trump në gjykatë

Ish-presidenti amerikan Donald Trump do të akuzohet edhe zyrtarisht në një seancë dëgjimore të enjten, për komplot që të përmbyset rezultati zgjedhor i vitit...

Siguria e plazheve dhe shërbimet, pikat e dobëta të turizmit shqiptar

Në Shqipëri sezoni turistik është në kulmin e tij dhe prurjet e turistëve sidomos në vijën bregdetare vijojnë të shënojnë rritje. Ekspertët e ekonomisë thonë...

BE pezullon bashkëpunimin me Nigerin në fushën e sigurisë pas puçit

Bashkimi Evropian e ka pezulluar gjithë bashkëpunimin me Nigerin në fushën e sigurisë, pasi ushtria e shtetit e ka marrë pushtetin përmes një puçi. Ky...

Zjarr në afërsi të nënstacionit elektrik në Sarandë

Ditën e sotme është regjistruar një zjarr në Sarandë në afërsi të nënstacionit elektrik. Për shkak të rrezikut që zjarrit i cili po afrohej...

Latest news

/5pyetjet.al