-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

spak

‘Ministra të pushkatuar’ nga drejtësia/ Rama e bën fakt mandatin e katërt

Kryeministri Edi Rama ka folur në Podcastin e tij për drejtësinë, arrestimet, ministrat në hetim dhe burg, zyrtarët e tjerë të lartë por edhe...

Blushi dhe Këlliçi në sulm: Veliaj nuk shpëton!

Opozita ka protestuar përpara Bashkisë së Tiranës duke kërkuar dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj. Nuk kanë munguar përplasjet me policisë, teksa ka kulmuar me...

Rikthehen socialistët, debate te TIMS-i, Salianji: Nuk po çojmë bomba në SPAK

Komisioni hetimor për trajtimin e të dhënave të TIMS miratoi sot kërkesat për informacion drejtuar institucioneve. Por debatet nuk munguan. Pjesë nga debati Asllan Dogjani: Me...

Dënohen italianët që fshehën 5.7 mln euro me Call Center

Fshehën 5.7 milionë euro, me kërkesë të Prokurorisë Tiranë dënohen me 9 vite burg 8 shtetas italianë dhe 15 subjekte juridike që operonin në...

Kryemadhi: Meta më sulmoi si politikane, jo si bashkëshorte!

Ish-kryetarja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi foli për herë të parë për mediat pas sulmeve të vazhdueshme ditët e fundit nga bashkëshorti i...

Meta ‘i bie’ Dumanit, ambasadori i BE: Nuk sulmohet gjyqësori në një vend demokratik

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta doli ditën e djeshme me sulme të egra ndaj kreut të SPAK, Altin Dumanit, duke e akuzuar...

Gjykata urdhër SPAK-ut: Jepini dosjen Beqajt!

Gjykata e Posaçme i kërkon SPAK-ut që t’u vendosë në dispozicion ish-ministrit Ilir Beqja dhe të pandehurve të tjerë aktet e dosjes hetimore, por...

LIVE-Noka: Skema ‘5D’, jo vetëm në bashki, por në çdo ministri

Deputeti i PD-së, Flamur Noka denoncoi sot se e njëjta skemë “5D” që sipas tij u përdor për të vjedhur në bashkinë e Tiranës...

Nikolla riktheu demokratët, Basha e çon në SPAK

Lulzim Basha depozitoi dje një padi në SPAK kundër kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla. Ai e akuzon se ka shpërdoruar detyrën e kryetares së Parlamentit...

Ambasadori britanik: Mbështesim SPAK, t’i jepet fund pandëshkueshmërisë

Pas akuzave të hedhura nga Ilir Meta mbi Altin Dumanin, ambasadori britanik, Alastair King-Smith përsëriti mbështetjen e fortë të Mbretërisë së Bashkuar për Prokurorinë...

Latest news

/5pyetjet.al