-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

stadiumi

Pritjes i vjen fundi, sonte finalja Partizani-Egnatia

Mbrëmjen e sotme do të shpallet ekipi kampion i Shqipërisë për këtë edicion futbollistik. Partizani dhe Egnatia do të përballen mes tyre në finalen e...

Derbi i kryeqytetit/ Policia: Rrugët që do të bllokohen në Tiranë

Policia e Tiranës ka hartuar plan masash për garantimin e rendit dhe sigurisë para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes së futbollit midis ekipeve...

Mes Jasharit dhe ministrit! Kush ishte pas Kurtit mbrëmë në stadium? (FOTO)

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ishte mbrëmë në “Air Albania” për të mbështetur kombëtaren kuqezi përballë Çekisë. Ndeshjen e pa së bashku me ministrin e...

Shtyhet derbi Partizani-Tirana

Shtyhet derbi Partizani-Tirana për shkak të stadiumit. FSHF njofton se organizimi i derbit të kryeqytetit dhe mbarëvajtja e kësaj ndeshjeje të rëndësishme ka mbledhur...

Kaosi me biletat, FSHF: Ishin 300 mijë kërkesa për Çekinë

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar lidhur me akuzat pas kaosit me shitjen e biletave për ndeshjen me Çekinë në 12 Tetor në Tiranë. Biletat...

Luan kombëtarja! Rrugët që do të bllokohen në Tiranë (HARTA)

Policia e Shtetit ka nisur zbatimin e planit të masave për garantimin e rendit dhe sigurisë para, gjatë dhe pas ndeshjes ndërkombëtare të futbollit...

Stadiumi i Vlorës me kulla e pallate (FOTO)

Pas Korçës dhe Durrësit sot u shpall projekti fitues për stadiumin e Vlorës. Projekti fitues është ai i studios belge ndërsa në garë ishin edhe...

Prezantohet projekti i stadiumit ‘Niko Dovana’ të Durrësit!

Në Durrës, po prezantohen sot tre projekte për ndërtimin e stadiumit të ri ‘Niko Dovana’. Kryeministri, Edi Rama, i cili mori pjesë në prezantimin...

KorçArena/ Rama e nis ditën me projektin fitues të stadiumit të ri të Korçës!

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sot, duke postuar në rrjetin e tij social “facebook” projektin fitues të stadiumit të ri të...

FOTO/ Si do të bëhet stadiumi i ri në Korçë rrethuar me shtëpi të vogla

Sot u hodh hapi i parë. Fituesi i konkursit ndërkombëtar për projektin e stadiumit “Skënderbeu” në Korçë është shpallur studioja daneze “CEBRA Architecture”. Në...

Latest news

/5pyetjet.al