-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Stamboll

Stamboll/ Protesta masive kundër sulmeve të Izraelit, i vihet flaka ambasadës (VIDEO)

Njerëz të shumtë kanë vërshuar sërish natën e mbrëmshme në rrugët e Stambollit, duke protestuar kundër krimeve të izraelit, veçanërisht ndaj masakrës së fundit...

Pasagjeri pret damarët, avioni bën ulje emergjente në Rinas

Avioni i linjës Lyon-Stamboll ka bërë ulje të detyruar në aeroportin e Rinasit. Një afgan ka prerë damarët në avion. Ai është dërguar në spital dhe...

Zgjedhjet/ Erdogan ‘thyhet’ në Stamboll dhe Ankara, opozita turke shpall fitoren

Turqit dënuan presidentin Recep Tayyip Erdogan dhe partinë e tij të dielën në zgjedhjet lokale mbarëkombëtare, të cilat rikonfirmuan opozitën si forcë politike dhe...

Meta ankohet për ‘Air Albania’-n: Më la në Stamboll, nuk vazhdohet më kështu

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka zbuluar se ditën e djeshme ka humbur një fluturim për të një anulimi pa paralajmërim nga...

“Plas” plumbi në Stamboll gjatë fushatës zgjedhore, ka të plagosur

Një sulm me armë ka ndodhur në një tubim parazgjedhor të kandidatit për kryetar bashkie të partisë AKP, e cila drejtohet nga Presidenti Rexhep...

Tjetër sukses! Luiza Gega shkëlqen në Stamboll, merr vendin e parë

Luiza Gega vazhdon që të shkëlqejë dhe të ngrejë lart emrin e shqiptarëve. Në Stamboll, aty ku mbahet kampionati Ballkanik, atletja garoi në 1500...

Të shtëna me armë para gjykatës në Stamboll, ekzekutohen burrë e grua, 5 të plagosur

Dy persona u qëlluan për vdekje teksa po përpiqeshin të sulmonin një gjykatë në Stamboll të Turqisë. Lajmin e ka bërë të ditur vet ministri...

Stamboll/ Një person i armatosur pro Gazës merr peng 7 persona

Një person i armatosur ka marrë peng të paktën shtatë punonjës në një fabrikë të grupit amerikan Procter & Gamble, në periferi të Stambollit, raportojnë mediat italiane Pengmarja...

Pamjet/ Dy të maskuar sulmuan me armë kishën gjatë meshës, lanë pas 1 viktimë

Një sulm i armatosur ka ndodhur gjatë meshës të së dielës në kishën italiane “Shën Maria” në lagjen Sarıyer të Stambollit, duke lën pas...

Sulm me armë në një kishë italiane në Stamboll, një i vdekur

Një sulm me armë ka ndodhur mëngjesin e së dielës në kishën katolike të Santa Maria në Stamboll, gjatë meshës. Sipas informacioneve të agjencisë së...

Latest news

/5pyetjet.al