-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

te rinj

Korçë/ Sherr fizik mes një grupi të rinjsh, ndërhyn policia

Një sherr fizik mes një grupi të rinj ka ndodhur në qytetin e Korçës. Ata janë përplasur me njëri-tjetrin dhe menjëherë ka ndërhyrë policia duke...

Call center-at vështirësi për gjetjen e punonjësve, alternativë punësimi i të rinjve nga Afrika dhe Filipinet

Sektori call center vijon të jetë në vështirësi të madhe për gjetjen e punonjësve, ndonëse së fundmi kompanitë italiane që ofrojnë shërbim ndaj palëve...

Përplasi me makinë dy të rinj në trotuar, shoferi i ndëshkuar më parë për…

Zbardhen detaje të reja nga aksidenti që ndodhi ditën e sotme pranë Kryeministrisë në Tiranë, ku drejtuesi i një makine tip “Benz” që paraprakisht...

“Sfida e deodorantit”, marrëzia e fundit në internet që u mori jetën dy adoleshentëve

“Ice Bucket”, “Hot Chip” ose “Squat”. Në internet qarkullojnë shumë sfida që shpërndahen përmes videove në rrjetet sociale. Së fundmi “sfida e rrezikshme e...

EMRAT/ “Mbytën” Korçën me drogë, arrestohen “spacciatorët” e kokainës

Policia e Korçës njofton se ka vënë në pranga dy të rinj, të cilët akuzohet se shpërndanin lëndë narkotike në disa zona të ndryshme...

Plagosja e dy të rinjve për një fjalë goje të Rana e Hedhun, identifikohen 3 “të fortët”

Dy persona mbetën të plagosur me armë zjarri mbrëmjen e djeshme (24 gusht) në një lokal në zonën e Ranës së Hedhun në Shëngjin. Mësohet...

Papa të rinjve: Mos i humbni shpresat për një botë më të mirë

Papa Françesku u ka bërë thirrje të rinjve në gjithë botën të mos i humbin shpresat dhe t’i mbajnë gjallë ëndrrat për një të...

Numri i të rinjve të regjistruar të papunë, rritje vjetore me 8% në 3-mujorin e parë

Numri i të rinjve të regjistruar si të papunë në zyrat e punës ka shënuar rritje në tremujorin e parë të vitit 2023 në...

EMRAT/ Lëviznin me pistoletë dhe fishekë në makinë, arrestohen dy të rinj në Vlorë

Vlorë/Finalizohet operacioni policor i koduar "Outside", për goditjen e veprimtarisë kriminale të armëmbajtjes pa leje. Operacioni u zhvillua nga Delta Force, në bashkëpunim me...

Nivel i lartë i papunësisë tek të rinjtë, Monitor: Ikin, nuk “duan” të punojnë

Grupet e reja moshore po bien me ritme shumë më të shpejta se popullsia e përgjithshme për shkak të nivelit të lartë të emigracionit,...

Latest news

/5pyetjet.al