-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Tender

‘Si e keni situatën…’! Hapet telefoni, dalin mesazhet që arrestuan krahun e djathtë të Ballukut

Evis Berberi, kreu i ARRSH-së i arrestuar nga SPAK për korrupsion dhe pastrim parash ka dalë sot para gjykatës për t’u njohur me masën...

SPAK pezullon prefektin e Kukësit: Abuzoi me tenderin e naftës

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka pezulluar nga detyra Prefektin e Kukësit, Granit Gjana, i cili akuzohet për shkelje të...

PD: Familja e Xhemal Qefalisë futi në xhep mbi 21 miliardë lekë tendera (Letrat)

Genta Vangjeli, zëdhënësja për departamentin e Anti-Korrupsionit në selinë blu denoncoi sot tenderat që ka fituar vëllai i deputetit socialist Xhemal Qefalia me kompaninë...

Raporti/ Si u futën në xhep 50 mijë Euro për “Parkun e Artit” në Kinostudio

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka gjetur 51,480 Euro dëm në buxhetin e shtetit nga një investim që ka bërë Ministria e Kulturës në...

Futi në xhep gjysmën e tenderit! Pranohet gjykimi i shkurtuar për ish-sekretaren e Manastirliut

Gjykata e Posaçme pranon gjykimin e shkurtuar për ish-sekretaren e përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro e akuzuar për korrupsion. Trupi gjykues ftoi prokurorinë...

“Kemi frikë nga sëmundjet”! OSSH tender 320 milionë Lekë për të “thithur pluhurat”

Drejtoria rajonale e OSSH-së Tiranë është trembur. Me argumentin se mund të përhapen sëmundje të tjera si pandemia COVID-19, OSSH ka hapur një tender...

Mbi 23 milionë Euro/ ARRSH hap tenderin e katërt për aksin Elbasan-Qafë Thanë

Autoriteti Rrugor Shqiptar i drejtuar nga Evis Berberi hapi procedurën për lotin 4 të rrugës Elbasan-Qafë Thanë me një fond limit rreth 2.5 miliardë...

Ministria e Jashtme tender 130 milionë Lekë për të përkthyer ligjet e BE-së

Ministria e Punëve të Jashtme do të paguajë mbi 130 milionë Lekë pa llogaritur TVSH-në për përkthimin e legjislacionit të Bashkimit Evropian. Tenderi është...

600 milionë Lekë/ Qeveria i çon Pacollit linjën e energjisë për aeroportin e Vlorës

Rreth 600 milionë Lekë pa llogaritur TVSH-në është vlera e një tenderi që ka hapur drejtoria rajonale e OSSH-së Vlorë ditën e hënë (9...

Raporti për tenderat/ KLSH: Urgjenca fryrje, manovra dhe paracaktim të fituesit (Faktet)

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore ka kaluar në filtrin e Kontrollit të Lartë të Shtetit që ka publikuar një raport me disa shkelje që...

Latest news

/5pyetjet.al