-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#Tirana

Policia sekuestroi armë dhe mina, ja kush janë të arrestuarit

Ervin Turtulli, 45 vjeç dhe Elorjan Tanka, 44 janë të arrestuarit pas kontrolleve nga policcia ku u gjetën 3 mina. Në banesën e Ervinë Turtullit...

Tiranë/ Sekuestrohen 3 mina që do i’u shiteshin grupeve kriminale

Është shpallur në kërkim personi E. T., 44 vjeç, i shpallur në kërkim më parë në kuadër të operacionit "Tempulli 2", dhe u arrestua...

Shqipëria ul nivelin e gjelbërimit, ja cili është qyteti më problematik

Një raport i Bankës Botërore tregon se vendet e rajonit kanë bërë më shumë hapa për të shtuar hapësirat e gjelbra në vitet 2015-2020. Qytet...

Temperatura deri në 30 gradë, ja si do jetë moti sot

Qarkullimi anticiklonar i Azoreve dhe ai afrikan që ka mbërthyer një pjesë të madhe të Ballkanit dhe jo vetëm prej disa ditësh tashmë do...

Po kalonte rrugën, makina ‘fluturon’ në ajër këmbësoren

Një aksident është shënuar ditën e sotme në Tiranë. Një makinë ka përplasur një 43-vjeçare e cila është dërguar në spital. Ngjarja ka ndodhur në Mjull...

Drejtoresha nën hetim nga SPAK, Gjergji Muzaka drejt postit të ri tek Tirana

Pezullimi i drejtoreshës së klubit shumësportësh Tirana, Deborah Keçi, pas hetimit nga SPAK, ka vënë në lëvizje bashkinë e kryeqytetit. “Panorama Sport” zbulon nga burime...

Meta nga njësia nr. 9: Zgjerimi i Partisë së Lirisë vijon pa ndalim

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka zhvilluar një takim me në Njësinë Nr.9 në Tiranë, në kuadër të zgjerimit të PL. Në një...

Bashkëshortja u shtrua në spital për të lindur, ndërron jetë foshnja

Një 27-vjeçar ka ngritur një kallëzim në polici, pasi bashkëshortja e tij u shtrua në spital për të lindur por foshnja ndërroi jetë. “Në Komisariatin...

Tiranë/ ‘Toyota’ përplaste me semaforin, zbardhen detajet e para

Një aksident ka ndodhur në mesditën e së mërkurës në Tiranë afër maternitetit të ri. Drejtuesi i një automjeti "Toyota" mendohet të ketë humbur kontrollin...

Tirana feston sot Ditën e Verës, ja ku do kufizohet qarkullimi

Tirana feston nesër Ditën e Verës më 14 mars. Bashkia ka ofruar një sërë festimesh duke marrë masa për ndalimin e qarkullimit në disa zona. Më...

Latest news

/5pyetjet.al