-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#Tirana

Disiplina ‘lëshon dorën’, gjoba për Tiranën dhe Skënderbeun, e pëson dhe Egnatia

Gjoba të majme dhe pezullime, Komisioni i Disiplinë dhe Etikës pranë FSHF-së ka marrë vendimet në lidhje me ngjarjet e fundit që kanë ndodhur...

Në kërkim për trafik drogë, arrestohet 26-vjeçari nga Korça

Një 26-vjeçar u arrestua në Tiranë pasi policia e Korçës e kërkonte prej kohësh për prodhim dhe shitje narkotikësh. “Në vitin 2022, 26-vjeçari ka trafikuar...

Hodhën flakadanë dje në ndeshjen Tirana-Partizani, e pësojë keq 2 të rinjtë

Dy qytetarë, 21 dhe 36 vjeç, janë arrestuar pasi hodhën flakadanë gjatë dhe pas ndeshjes së futbollit Partizani-Tirana të mbajtur një ditë më parë...

Partizani përmbys Tiranën, ndeshja mbyllet 2-1

Partizani ka mundur 2-1 Tiranën në derbin e 173-të në historinë e dy prej skuadrave më të titulluara në vend. Të kuqtë ngjiten në kuotën...

Shtrëngim masash në stadium, ja atmosfera para derbit Partizani-Tirana

Partizani dhe Tirana ndeshen në derbin e kryeqytetit, me atmosferën në “Air Albania” që po fillon të ndizet. Radhët jashtë stadiumit vazhdojnë të jenë të...

FOTOLAJM/ Nisin përgatitjet për vizitën e Blinken në Tiranë

Kanë nisur përgatitjet për vizitën e Sekretarit Amerikan të Shtetit Antony Blinken. Në pjesën e jashtme të Universitetit të Inxhinierisë është varur një banderolë e...

Huffpost rendit Tiranën një nga destinacionet e 2024-ës

Pas bumit turistik të këtij viti, media e njohur amerikane “HuffPost” ka nxjerrë sërish Tiranën si një nga destinacionet e 2024-ës që duhen vizituar,...

Tirana e nis vitin me ndryshime, 9 lojtarë largohen, ja ku do të fokusohen bardheblutë

PA KONTRATË – Në këtë moment që flasim te Tirana janë katër lojtarë që në fund të sezonit u mbaron kontrata. Bëhet fjalë për Florent...

Tirana ndez dritat e festave, sheshi “Skënderbej” mini-qytet festimesh

Tirana tashmë zyrtarisht ka ndezur dritat e festimeve. Sheshi "Skënderbej" është kthyer në një "arenë festive" ku dhe është ndriçuar nga bredhi i Vitit të...

“Parada e shqiptarëve”, çfarë do të ndodhë sot në Tiranë?

28 Nëntori ose Dita e Flamurit është një nga ditët më të rëndësishme për çdo shqiptar, ku edhe sjell sot një eveniment e rëndësi. Për...

Latest news

/5pyetjet.al