-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

tregu

Yanis Varoufakis: Dy fytyrat e Euros

Nga të gjithë politikanët evropianë që nuk i udhëhoqën kurrë vendet e tyre, Jacques Delors dhe Wolfgang Schäuble patën ndikimin më të madh në...

Këmbimi valutor/ Ja me sa këmbehen monedhat e huaja ditën e sotme

Dollari amerikan blihet këtë të martë më 20 shkurt, me 95.8 lekë dhe shitet me 96.7 lekë sipas kursit të këmbimit, duke shënuar kështu...

Këmbimi valutor/ Ja me sa këmbehen monedhat e huaja sot në treg

Sot, më 24 janar 2024, dollari amerikan blihet me 95.1 lekë dhe shitet me 96.1 lekë. Euro blihet me 103.5 lekë dhe shitet 104.1 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje me...

Protestë në Fier, bllokohet rruga Levan-Vlorë, ja çfarë po ndodh

Blegtorët në Fier kanë bllokuar rrugën Levan-Vlorë ditën e sotme në shenjë proteste. Protesta të tilla të ngjashme u zhvilluan dhe ditën e djeshme në...

Tregu i punës “bujar” me personat e paarsimuar!

Tregu i punës ka dhënë sinjale pozitive vitet e fundit në drejtim të uljes së papunësisë, por për personat me arsim të ulët po...

Sigurimi i tërmeteve/ Skema e qeverisë “kërcënon” tregun privat vullnetar, si do të ndikojë?

Projektligji i propozuar nga qeveria duket se përjashton plotësisht nga skema e sigurimit të detyrueshëm nga tërmetet kompanitë private. Sipas tyre, një skemë e...

KËMBIMI VALUTOR: Euro dhe paundi bien ndjeshëm!

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 93.3 lekë dhe do të shitet me 105.1 lekë. Monedha evropiane euro...

Rënia e Euros tronditi tregun/ Qeveria: Po ulet borxhi

Rënia e euros ka tronditur tregun duke prekur shumë biznese. Megjithatë, qeveria shikon anën e saj pozitive. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj...

Këlliçi në Farkë: Mashtrimi i Veliajt me tregun agroushqimor

Kandidati i opozitës për Bashkinë e Tiranës, Belind Kelliçi ishte sot në Farkë, ku zbuloi për qytetarët atë që e cilësoi mashtrim elektoral të...

Tregu i sigurimeve u rrit me 19% për dy muajt e parë të vitit!

Tregu i sigurimeve po rritet me ritme dyshifrore në muajt e parë të këtij viti. Sipas statistikave nga Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare (AMF), për...

Latest news

/5pyetjet.al