-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

turizem

“Perla e Mesdheut”, BIRN: Sa kushtoi fushata për promovimin turistik të Shqipërisë?

Në fillim të shtatorit, anëtarë të kabinetit qeveritar u mblodhën në kinema “Millennium” për premierën e dokumentarit “Thesaret e Adriatikut- Shqipëri” të historianes dhe...

Rama bën gati ligjin/ Qytetarët që japin dhoma me qira për turizëm duhet të regjistrohen

Në të njëjtën ditë që kryeministri Edi Rama njoftoi se hotelet do të kenë çmim reference për vitin që vjen, ministria e Turizmit ka...

Mediat aziatike për Sarandën: Perla e fshehur

Shqipëria vijojnë të tërheqin vëmendjen e mediave dhe agjencive të ndryshme, edhe përtej Europës. “Tourist Secrets” me qendër në Singapor i ka kushtuar një artikull...

Turistët e huaj sollën 1.55 miliardë euro në 6 muajt e parë, po shqiptarët sa lanë jashtë?

Gjysma e parë e këtij viti ka sjellë një nivel rekord të ardhurash nga shtetasit e huaj që kanë udhëtuar në Shqipëri. Në kahun...

Berisha: Përgjaket Vlora! Turizëm dhe ekzekutime

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me vrasjen që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Vlorë duke deklaruar se rendi është në duart e...

“The Times”: Lërini çmimet e lira, shihni peizazhet e Shqipërisë

Prestigjiozja "The Times" ka publikuar një artikull ku ka renditur 25 vende europiane që duhen vizituar qoftë në bregdet, qytet apo fshat që sipas saj...

”Pushtimi i dytë” i Shqipërisë, 310 mijë turistë italianë në 6 muaj, na “braktisin” serbët

Shenjat e “pushtimit turistik” italian u panë që në muajt e parë të vitit. Kjo shifër në fund të qershorit kulmoi në 310 mijë...

“Shqipëria konkurron Italinë për turizëm”, Rama për “La7”: Disa media e kanë tepruar!

Në lidhje direkte për televizionin italian La7, në emisionin “In Onda”, kryeministri Edi Rama foli për turizmin në Shqipëri dhe turistët italianë në vendin...

Turizmi/ Shtigjet do të dixhitalizohen që turistët t’i aksesojnë online

Shtigjet ekzistuese dhe mundësitë e shtigjeve të reja në zona që po marrin gjithmonë e më shumë vëmendje turistike pritet që të kalojnë një...

Analiza e VOA: Projektet në fushën e turizmit dhe nevoja e harmonizimit të tyre në Shqipëri

Fluksi i turistëve, që po vizitojnë Shqipërinë në këtë sezon veror, po njeh rritje nga dita në ditë duke tejkaluar edhe pritshmëritë e këtij...

Latest news

/5pyetjet.al