-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

turizem

Sektorët e ndërtimit dhe të turizmit ofrojnë hapësira për biznese

Ekonomia e vendit është duke rritur vit pas viti përqendrimin ndaj sektorëve të ndërtimit dhe të turizmit, të cilët janë duke ofruar më shumë...

Ndërtime pa leje para sezonit turistik, dy të arrestuar në Theth

Dy persona janë kapur në flagrancë në Theth teksa po kryenin ndërtime pa leje, sipas policisë 4 objekte të cilat do të përdoreshin për...

Arrestohet për tre shtëpi druri në Theth

Ndërtoi pa leje 3 objekte, me qëllim përfitimin nga turizmi, pranga 63-vjeçarit në Theth. Shërbimet e Postës së Policisë Theth, gjatë kontrolleve në terren, kanë...

Pse nuk kaloni nga fasoni në turizëm? Prençe: Burrat s’i lënë gratë të pastrojë hotelet

Kryeministri Edi Rama deklaroi pak ditë më parë se nuk do ta ndihmojë sektorin fason dhe vajzat e gratë që rrezikojnë vendet e punës...

“Perla e Mesdheut”, BIRN: Sa kushtoi fushata për promovimin turistik të Shqipërisë?

Në fillim të shtatorit, anëtarë të kabinetit qeveritar u mblodhën në kinema “Millennium” për premierën e dokumentarit “Thesaret e Adriatikut- Shqipëri” të historianes dhe...

Rama bën gati ligjin/ Qytetarët që japin dhoma me qira për turizëm duhet të regjistrohen

Në të njëjtën ditë që kryeministri Edi Rama njoftoi se hotelet do të kenë çmim reference për vitin që vjen, ministria e Turizmit ka...

Mediat aziatike për Sarandën: Perla e fshehur

Shqipëria vijojnë të tërheqin vëmendjen e mediave dhe agjencive të ndryshme, edhe përtej Europës. “Tourist Secrets” me qendër në Singapor i ka kushtuar një artikull...

Turistët e huaj sollën 1.55 miliardë euro në 6 muajt e parë, po shqiptarët sa lanë jashtë?

Gjysma e parë e këtij viti ka sjellë një nivel rekord të ardhurash nga shtetasit e huaj që kanë udhëtuar në Shqipëri. Në kahun...

Berisha: Përgjaket Vlora! Turizëm dhe ekzekutime

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me vrasjen që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Vlorë duke deklaruar se rendi është në duart e...

“The Times”: Lërini çmimet e lira, shihni peizazhet e Shqipërisë

Prestigjiozja "The Times" ka publikuar një artikull ku ka renditur 25 vende europiane që duhen vizituar qoftë në bregdet, qytet apo fshat që sipas saj...

Latest news

/5pyetjet.al