-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

turizem

Berisha: Përgjaket Vlora! Turizëm dhe ekzekutime

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me vrasjen që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Vlorë duke deklaruar se rendi është në duart e...

“The Times”: Lërini çmimet e lira, shihni peizazhet e Shqipërisë

Prestigjiozja "The Times" ka publikuar një artikull ku ka renditur 25 vende europiane që duhen vizituar qoftë në bregdet, qytet apo fshat që sipas saj...

”Pushtimi i dytë” i Shqipërisë, 310 mijë turistë italianë në 6 muaj, na “braktisin” serbët

Shenjat e “pushtimit turistik” italian u panë që në muajt e parë të vitit. Kjo shifër në fund të qershorit kulmoi në 310 mijë...

“Shqipëria konkurron Italinë për turizëm”, Rama për “La7”: Disa media e kanë tepruar!

Në lidhje direkte për televizionin italian La7, në emisionin “In Onda”, kryeministri Edi Rama foli për turizmin në Shqipëri dhe turistët italianë në vendin...

Turizmi/ Shtigjet do të dixhitalizohen që turistët t’i aksesojnë online

Shtigjet ekzistuese dhe mundësitë e shtigjeve të reja në zona që po marrin gjithmonë e më shumë vëmendje turistike pritet që të kalojnë një...

Analiza e VOA: Projektet në fushën e turizmit dhe nevoja e harmonizimit të tyre në Shqipëri

Fluksi i turistëve, që po vizitojnë Shqipërinë në këtë sezon veror, po njeh rritje nga dita në ditë duke tejkaluar edhe pritshmëritë e këtij...

Kundër ndërtimin e fabrikës së bitumit, banorët në Fierzë: Dëmton natyrën dhe turizmin

Qytetarët në Tropojë janë ngritur sot në protestë kundër shfrytëzimeve të materialeve inerte dhe kundër ndërtimit të fabrikës së bitumit. Sipas banorëve këto gurore po...

Siguria e plazheve dhe shërbimet, pikat e dobëta të turizmit shqiptar

Në Shqipëri sezoni turistik është në kulmin e tij dhe prurjet e turistëve sidomos në vijën bregdetare vijojnë të shënojnë rritje. Ekspertët e ekonomisë thonë...

Mbetjet në liqenin e Komanit dëmtojnë turizmin në Alpe

Dhjetra fshatra përreth liqenit të Komanit i derdhin mbetjet në natyrë në mungesë të shërbimeve, ndërsa bashkitë shpallin pamundësinë për pastrimin e liqenit dhe...

Mungesa e fuqisë punëtore sfidë për turizmin në Shqipëri

Plazhet e arta dhe ujërat blu, e bëjnë Shqipërinë një vend tërheqës për turizëm. Por, numri i madh i të rinjve që po largohen...

Latest news

/5pyetjet.al