-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

turizem

Mediat e huaja: Ksamili, “Maldivet e Evropës” një vend i nënvlerësuar ballkanik

Vijojnë mediat e huaja që i bëjnë jehonë bukurive natyrore shqiptare dhe Shqipërisë si një destinacion turistik i pazbuluar. "Sado e çuditshme që të tingëllojë,...

Prestigjozia skoceze rendit 10 destinacionet më të mira në Shqipëri

Media skoceze ”The Herald” në vazhdën e disa mediave të huaja që së fundmi po i bëjnë jehonë bukurive të Shqipërisë, ka renditur 10...

Baret dhe restorantet “në hall”, u largohen edhe të punësuarit nga Azia

Nuk janë vetëm punonjësit nga Bangladeshi dhe India që përdorin Shqipërinë si vend trampolinë për të shkuar drejt Europës. Në sektorët e shërbimit, veçanërisht në...

Turizmi në Shqipëri, anglezët dorëlëshuar ndërsa italianët më “kurnacët”

Si po ndikon në konsum lulëzimi turistik që po përjeton vendi këtë vit. Operatorët turistikë ankohen se shteti nuk po bën asgjë për të...

Pëllumb Nako: Turizëm në gjithë Shqipërinë, por siguri vetëm në det

Sezoni turistik është në prag të shpërthimit të tij, por edhe në këto ditë ende të paqëndrueshme të motit, janë të shumtë vizitorët e...

Turizmi në vend, të huajt vijnë ndërsa shqiptarët ikin

Shqipëria po përjeton këtë vit sezonin më të mirë turistik në historinë e saj. Nga jugu në veri, të huajt po shijojnë bukuritë e...

Turizmi në Shqipëri, VOA: Arsimi profesional në rënie

Sektori turistik në Shqipëri po njeh gjithnjë e më shumë nevojën për punonjës për shkak të ritmeve të larta të emigrimit të të rinjve,...

Shqipëria, ndër destinacionet më të lira për t’u vizituar në Europë!

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut janë renditur ndër gjashtë destinacionet verore më të lira për t’u vizituar në Europë. Shumë prej destinacioneve të përmendura janë...

Rama premton: Do ta kthejmë Sarandën në magnet të turizmit në Mesdhe

Pas takimeve që zhvilloi në qarkun e Gjirokastrës, kryministri Edi Rama është ndalur në Sarandë. Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë theksoi se...

Media britanike: Harroni Maldivet! Shkoni në Ksamil

Media britanike “The Sun” u ka kushtuar një artikull bukurive të Shqipërisë duke e cilësuar Maldivet e Europës. Prestigjozja u sugjeron britanikëve ta vizitojnë...

Latest news

/5pyetjet.al