-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ushqime

Si të ktheheni në formë, pasi e keni tepruar me ushqimet për festat?

Këshilla për ushqimin detoksifikues dhe mënyrën e jetesës për t’u rikthyer në rrugën e duhur pas festave të fundvitit. 1 – Pastroni frigoriferin Për të eliminuar...

Ja cilat janë ushqimet fatsjellëse që nuk duhet t’i mungojnë tryezës së Vitit të Ri

Gjeli i detit, sallata ruse dhe bakllavaja nuk mungojnë në tryezën e çdo familjeje shqiptare, por një traditë në Francë specifikon se në tryezë...

Ushqime të skaduara në Lezhë dhe Gjirokastër

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka konstatuar ushqime të skaduara gjatë kontrolleve në Gjirokastër dhe Lezhë. Subjektet janë gjobitur me masë 300 mijë lekë secila. “Siguria...

Në pritje të ëmbël, ja çfarë rrëfen Kiara…

Nëpërmjet një videoklipi shumë emocionues dhe një kënge të veçantë, çifti Luiz dhe Kiara ndanë me ndjekësit lajmin më të bukur të jetës dhe...

Rregulla të reja për eksportet ushqimore, çfarë ka vendosur Ukraina

Ukraina do të kërkojë regjistrim të detyrueshëm të kompanive të eksportit të ushqimeve me qëllim që të parandalojnë abuzimet, sikurse shmangien e taksave për...

Ushqimet që duhet të konsumoni nëse keni nivel të ulët hemoglobine

Hemoglobina përmban hekur, i cili ndihmon në nxjerrjen e oksigjenit nga ajri dhe transportimin e tij në organet e tjera të trupit tonë. Nëse...

Këto ushqime ndikojnë keq në humorin tuaj!

Të hash mirë është e rëndësishme për shëndetin, por edhe për humorin tuaj. Depresioni karakterizohet nga një ndjenjë dërrmuese trishtimi, por mund të ndikojë...

Kurti: Policia e Kosovës u dërgon ushqime serbëve në Banjskë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka informuar se Policia e Kosovës, krahas operacionit anti-terror, ka shpërndarë më shumë se 100 pako ushqimore te banorët...

Zjarr në Maliq, shkrumbohet kasollja me ushqime

Pasditen e sotme është regjistruar një zjarr ku u shkrumbua një kasolle në fshatin Orman të bashkisë Maliq. Sipas raportimeve në kasolle kishte baza ushqimore...

Rritja e çmimeve të ushqimit, Putin: Gabimet e Perëndimit rrënjë e problemit

Presidenti rus, Vladimir Putin ka hedhur poshtë pretendimet se "operacioni special ushtarak" i Rusisë në Ukrainë është përgjegjës për çmimet e larta të ushqimeve...

Latest news

/5pyetjet.al