-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ushqime

Vlora, qyteti “elitë” me treg primitiv

Vlora, qyteti me gati 200 mijë banorë nuk ka një treg të mirëfilltë të fruta- perimeve, produkteve të bulmetit apo për gjënë e gjallë....

Shqiptarët i shpenzojnë paratë për ushqime, ilaçe e shkollim/ Europianët për transport, restorante, argëtim e shtëpinë!

Niveli më i ulët i të ardhurave për frymë në Europë reflektohet në mënyrën se si familjet shqiptare i shpenzojnë paratë, që kanë në...

Kryeministri ukrainas qetëson popullin: Kemi siguruar ushqim për vitin 2023!

nkraina ka një lajm të mirë për popullin e saj pasi ka njoftuar që ka siguruar ushqim të bollshëm për vitin e ardhshëm në...

E padëgjuar më parë, ky është është ushqimi i vitit në Japoni

Tymi filloi të dilte nga një kuti ndërsa u zbulua "pjata e vitit" në Japoni. Por nuk ishte një skumbri i lyer bukur apo një...

Kujdes! Këto ushqime nuk duhen lënë kurrë në ngrirje

Ngrirja është një mënyrë shumë e përshtatshme dhe e lehtë për të ruajtur ushqimin, megjithatë, jo të gjitha produktet janë të përshtatshme për t'u futur...

Krahason çmimet në Kroaci dhe Itali, Sula: Vjeshta do jetë tmerr për ekonominë

Deputeti i PD-së, Dashnor Sula është shprehur në lidhje me situatën e krijuar në vend për rritjen e çmimeve. Sula ka marrë ushqimet bazë të...

Humbja e kujtesës, këto 5 ushqime do t’ju ndihmojnë

Truri ynë akumulon shumë informacion dhe ndërsa mosha përparon, vitet bëjnë që të përballemi me humbje të memories. Kjo gjendje mund të trajtohet me...

Në plazh me bukë me vete, shmangi këto ushqime

Ka shumë njerëz që marrin ushqim me vete në plazh dhe nuk ka asgjë të keqe. Në këtë rast në qese gjenden më shpesh...

Vitaminat janë të nevojshme, por zbuloni efektet negative që mund të kenë në organizëm

Nëse mendoni se vitaminat mund t’i merrni pa rekomandimin e mjekut, gaboni, por shpesh herë është dhe më e komplikuar se kaq. Hulumtimet shkencore ndër...

Dëshironi një shëndet të mirë mendor? Konsumoni këto ushqime

Ashtu si me marrëdhënien komplekse midis zorrëve dhe trurit, të ushqyerit dhe shëndeti mendor janë të lidhura pazgjidhshmërisht – dhe lidhja midis tyre shkon...

Latest news

/5pyetjet.al