-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ushtria

Gjenerali Qehaja për sulmet ndaj policisë: Kosova s’i ka eliminuar strukturat paralele në veri

Eksperti i çështjeve ushtarake dhe të sigurisë, gjeneral Ramadan Qehaja, ka thënë se Kosova nuk ka arritur t’i eliminojë strukturat paralele në veri të...

Ushtria e Kosovës: Jemi gati të shkojmë në luftë në Ukrainë

Së shpejti Kosova do t’i pranojë pesë mijë refugjatë ukrainas. Por, paraprakisht do të tërhiqen të gjithë ata që po shërbejnë si ushtarë në...

Lufta në Ukrainë, PDK kërkon 100 mln euro për ushtrinë e Kosovës

Anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Besa Kabashi – Ramaj, tha se Qeveria e Kosovës duhet të japë 100 milionë euro për...

VIDEO-Gatitu! Ushtria shqiptare tregon “dhëmbët”: Jemi gati

Jetojmë në kohë lufte dhe të gjithë vendet janë mobilizuar. Nuk bën përjashtim as Shqipëria. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka postuar në faqen e...

Rusia pushtoi Ukrainën, por sa shpenzon Shqipëria për mbrojtjen?

Kërcënimi i një konflikti të mundshëm ushtarak në Europë, me përfshirjen e një prej fuqive më të mëdha të Botës, si Rusia, ka rikthyer...

Çfarë do të thotë gërma “Z” e ushtrisë ruse? Spiunazhi amerikan në sulm për ta deshifruar

Shërbimi sekret në Ukrainë bashkë me ato të vendeve perëndimore po mundohen të kuptojnë se çfarë është shenja Z shkruar mbi automjetet ushtarake ruse. Paraditen...

Goditje ekstreme, forcat speciale shqiptare tregojnë “dhëmbët” mes dëborës

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar një video nga operacioni i forcave speciale në mes të dëborës në kushte të vështira. https://youtu.be/oYqGN1prWNs “Forcat Speciale dhe roli i...

Latest news

/5pyetjet.al