-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

vendim

Gjykata Kushtetuese “goditi” qeverinë gjermane, Scholz: Vendim i shpejtë në krizën e buxhetit

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese gjermane në Karlsruhe për buxhetin, kancelari Scholz ka siguruar një sqarim të shpejtë të financimit të ndihmave të planifikuar për qytetarët...

Dhuna dhe terrori në botë, Selena Gomez merr vendimin e papritur

Lufta e përgjakshme Izrael-Palestinë ka tronditur mbarë botën, ndërsa nuk kanë munguar as reagimet, jo vetëm nga qytetarët e thjeshtë por edhe personazhet publikë. Së...

Gjykata anulon vendimin e qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve në Kosovë

Departamenti Administrativ i Gjykatës Themelore në Prishtinë, ka aprovuar në tërësi kërkesëpadinë e paditëses- Shoqata e Prokurorëve të Kosovës, ndërsa ka anuluar si të...

Dalin dokumentet! SPAK-u i “kyçi” dhëndrin dhe ortakun, për çfarë akuzohet Berisha

Jamarbër Malltezi, dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha është arrestuar nga policia mbrëmjen e djeshme në aeroportin e Rinasit, ndërsa gjykata ka urdhëruar edhe sekuestrimin...

Trafikim emigrantësh, gjykata lë me detyrim paraqitjeje kursantin e policisë

Gjykata e Durrësit ka vendosur masën “arrest me burg” për 6 nga 9 personat e arrestuar në kuadër të operacionit “Fazat” 3 ditë më...

“Krijojnë dramë”, Kiara Tito merr vendim e papritur

Moderatorja Kiara Tito duket se nuk po gjen qetësi me ‘fansat’ apo ndjekësit e saj dhe këtë herë ajo është detyruar të veprojë. Postimet e...

Miratohet vendimi për rritjen me 8.6% të pensioneve, ja kategoritë përfituese

Ka kaluar në mbledhjen e djeshme të qeverisë propozimi i Financave për indeksimin e pensioneve të të gjitha kategorive, në masën 8,6 për qind....

Qeveria e Kosovës: Do të rindërtohen shtëpitë e dëmtuara gjatë luftës

Qeveria e Kosovës  ditën e sotme ka mbajtur mbledhjen e radhës të cilën e ka nisur me një minutë heshtje në nder të efektivit...

Apeli i GJKKO lë në fuqi dënimin me 3.6 vite burg për ish-efektivin, Leonard Palushi

I akuzuar për prishje provash kundrejt shpërblimeve të afruar nga Erjon Alibej, Apeli i GJKKO ka lënë në fuqi dënimin me 3 vite e...

Apeli i Posaçëm lë të pa ndryshuar dënimin për ish-truprojën e Saimir Tahirit

Apeli i Posaçëm lë të pa ndryshuar dënimin me 8 vite e 8 muaj burg për Hekuran Markun, ish-truprojën e Saimir Tahirit. “Gjykata e Posaçme...

Latest news

/5pyetjet.al