-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

vendim

Nesër KQZ shqyrton mandatin e Fredi Belerit, pr/vendimi: Nuk mund ta ushtrojë si detyrë

Ditën e nesërme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të shqyrtojë mandatin e Fredi Belerit. Në projektvendimin e KQZ thuhet se kërkuan informacion nga Apeli i...

Ambasadorja greke: Paraburgimi i Belerit i tejzgjatur

Ambasadorja greke Konstantina Kamitsi ka reaguar në lidhje me vendimin që GJJKO mori për Fredi Belerin. Apeli i GJKKO lë në fuqi dënimim me 2...

Apeli i GJJKO dënon me 2 vite burg Fredi Belerin

Gjykata e Apelit lë në fuqi dënimin me 2 vite burg për Fredi Belerin. Vendimi është i formës së prerë. Në seancën e kësaj të marte...

Gjykata Kushtetuese do të jap vendimin për profesionet e lira

Gjykata Kushtetuese do të japë sot vendimin final në lidhje me kërkesat për tatimin e profesioneve të lira. Partia Demokratike së bashku me ekspertët, kontabilistët...

Qeveria miraton 300 kuota për kredi të reja

Qeveria ka vendosur që të miratojë kuotat e përgjithshme të kredive të reja për kategoritë prioritare të të punësuarve përfitues në administratën publike. Sipas vendimit...

Biden nënshkruan vendimin: Zgjatet edhe një vit ‘emergjenca kombëtare’ për Ballkanin Perëndimor

Presidenti amerikan, Joe Biden ka nënshkruar vendimin që të vazhdohet edhe një vit “emergjenca kombëtare” për Ballkanin Perëndimor. Siç thuhet në vendimin e publikuar në...

Balliu: Korrupsioni, krimi dhe kryeministri kanë pësuar sot blackout

Shefi i Organizimit në Partinë Demokratike Klevis Balliu ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale për vendimin që dha Gjykata e...

“Kam besim në aftësinë e popullit francez”, Macron reagon pas thirrjes për zgjedhje të parakohshme

Presidenti francez Emmanuel Macron ka folur në X këtë mëngjes pas vendimit të tij për të thirrur zgjedhje të parakohshme. Presidenti francez tha që zgjedhjet...

U dënua, Trump: Gjyq i montuar, do ta apeloj

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump u zotua se do të apelojë vendimin që e shpalli atë fajtor për 34 vepra penale që...

Trump apelon vendimin e gjykatës për gjobën 355 milionë dollarësh

Donald Trump ka apeluar një vendim gjykate që e gjobiti atë me 354.9 milionë dollarë dhe e kufizoi atë nga të bërit biznes në Nju Jork...

Latest news

/5pyetjet.al