-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

vitamina

Vitamina C 500 me Zink dhe D3 direkt, mrekullia e provuar dhe mbrojtja më e mirë e imunitetit

Javët e fundit numri i të prekurve nga gripi dhe virozat në Shqipëri është shumëfishuar e paralelisht edhe nr i shtruarve në spitale. Ndaj,...

Ushqimet që duhet të konsumoni nëse keni nivel të ulët hemoglobine

Hemoglobina përmban hekur, i cili ndihmon në nxjerrjen e oksigjenit nga ajri dhe transportimin e tij në organet e tjera të trupit tonë. Nëse...

Vitamina C 500 me Zink dhe D3 direkt, mrekullia e provuar dhe mbrojtja më e mire e imunitetit

Javët e fundit numri i të prekurve nga gripi dhe virozat në Shqipëri është shumëfishuar e paralelisht edhe nr i  shtruarve në spitale. Ndaj,...

Vitamina C 500 me Zink dhe D3 direkt, mrekullia e provuara dhe mbrojtja më e mirë ndaj Covid19

Prej më shumë se dy vitesh,  bota u pushtua nga pandemia "Covid19", ndërsa Vitamina C u rekomandua si mbrojtësi më i mirë, per rritjen ...

Vitaminat janë të nevojshme, por zbuloni efektet negative që mund të kenë në organizëm

Nëse mendoni se vitaminat mund t’i merrni pa rekomandimin e mjekut, gaboni, por shpesh herë është dhe më e komplikuar se kaq. Hulumtimet shkencore ndër...

Një pije freskuese plot me vitamina

Nuk do shumë mundim për tu përgatitur. Thjesht një kombinim i frutave, frutave të thata dhe mjaltit, që të bëni një pije plot me...

A duhet ngrënë kivi me gjithë lëkurë?

Kivi njihet për vlerat e tij të veçanta me pak kalori, shumë vitaminë C dhe aspak yndyrë. Gjithashtu ndihmon në kontrollin e sheqerit në gjak,...

Latest news

/5pyetjet.al