-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Një pije freskuese plot me vitamina

Kryesoret

Nuk do shumë mundim për tu përgatitur. Thjesht një kombinim i frutave, frutave të thata dhe mjaltit, që të bëni një pije plot me vitamina dhe freskuese.

Përbërësit e nevojshëm për 2 persona:

-2 banane

-5 kivi

-100 g mjedra të ngrira

-3 lugë lajthi të pjekura të bluara

-1 lugë gjelle mjaltë

-2 dl ujë

-Kuba akulli sipas dëshirës

Mënyra e përgatitjes:

Pritini frutat në formë katrore, më pas vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe përzieni mirë. Vendoseni pijen në një gotë dhe shtoni kube akulli sipas dëshirës.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit