-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#viti i ri

U plagos me një plumb qorr në Tiranë më 31 dhjetor, 52-vjeçarja niset drejt Italisë

Natën e ndërrimit të viteve në Tiranë u plagos nga një plumb qorr një grua italiane 52-vjeçe, Agata Carbonara. Bëhet me dije se 52-vjeçarja italiane...

Vjen në jetë bebja e parë për Vitin e Ri

Viti i ri 2024 tashmë ka mbërritur edhe në Shqipëri. Në të gjitha qytetet e vendit Viti i Ri është pritur me fishekzjarre. Ka lindur...

Nën magjinë e fishekzjarreve troket 2024! Gëzuar Vitin e Ri!

Lamtumirë 2023! Ka trokitur Viti i Ri 2024. Një Vit i Ri me urime për më shumë mbarësi, begati e shëndet për të gjithë shqiptarët!...

Ilir Meta uron shqiptarët për Vitin e Ri: Le të ndezim shpresë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka uruar shqiptarët për festën e Vitit të Ri. Meta në urim ka shkruar se duhet të...

Deputetja demokrate uron shqiptarët me thirrjen e veçantë

Deputetja e Partisë, Demokratike Jorida Tabaku nëpërmjet një video-mesazhi në facebook, ka uruar shqiptarët për vitin e ri 2024. Në urim ajo tha se...

Basha uron Vitin e Ri me portretin e ëmbël

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shprehur urimin e tij për Vitin e Ri 2024. Vetë disa orë nga mesnata që do të shënojë...

Traditat e festimeve të Vitit të Ri në të gjithë botën

Traditat dhe Festimet e Vitit të Ri në mbarë botën Në shumë vende, festimet e Vitit të Ri fillojnë në mbrëmjen e 31 dhjetorit, mbrëmja...

Fati i keq do ju përndjekë…Çfarë nuk duhet të bëni natën e ndërrimit të viteve?

Nata e Vitit të Ri shoqërohet me një sërë traditash dhe besëtytnish në lidhje me tërheqjen e fatit të mirë ose të keq për...

Festat e fundvitit sjellin fluks në portin e Vlorës

Festat e fundvitit kanë krijuar një dyndje të madhe emigrantësh në pikat kufitare. Fluks të madh njerëzish nuk ka vetëm në portin e Durrësit por...

Viti i ri shkollor, presidenti Begaj: Suksese në rrugëtimin drejt dijes

Presidenti Bajram Begaj ka uruar nxënësit dhe mësuesit për nisjen e vitit të ri shkollor. Në mesazhin e tij, presidenti shkruan t’i shndërrojmë bankat...

Latest news

/5pyetjet.al