-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

voton

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut voton sot për Qeverinë teknike të Xhaferit

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut të dielën, më 28 janar, pritet të votojë Qeverinë teknike e cila do të drejtohet nga ish-kryetari i Kuvendit,...

Vijon procesi zgjedhor në Rrogozhinë, voton kandidati i PS: Uroj të ketë pjesëmarrje!

Kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Rrogozhinës, Edison Memolla ka ushtruar të drejtën e votës. Pasi shprehi vullnetin e tij, Memolla mbajti një...

Voton Rama dhe Linda: Uroj që situata e krijuar të mos dekurajojë votuesit!

Kryeministri Edi Rama ka votuar në shkollën ‘Ymer Lala’ në më Surrel. Kryesocialisti votoi me vonesë pasi kishte probleme me pajisjen e identifikimit elektronik. ‘Besoj...

Meta voton bashkë me Kryemadhin dhe fëmijët: Ditë e madhe për Shqipërinë!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka votuar paraditen e sotme në kopshtin numër 31 në rrugën Pjetër Bogdani në zonën e Ish...

Voton kandidati opozitar Fisnik Qosja: Kavaja është në këmbë për t’i prirë ndryshimit!

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Kavajës Fisnik Qosja ka votuar në qendrën 2185 shkolla “Rilindja” i shoqëruar nga familjarët e tij. Pas...

“Ka presione ndaj administratës”, voton Luçiano Boçi: I siguroj qytetarët se vota e tyre nuk lexohet!

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për kryetar të Bashkisë së Elbasanit Luçiano Boçi ka votuar paraditen e sotme rreth orës 10:20. Ai iu bëri thirrje...

Voton Sali Berisha, shoqërohet nga bashkëshortja: Ditë fitoreje për demokracinë!

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka dhënë verdiktin e tij në qendrën e votimit në shkollën “Kosova”. Berisha shoqërohej nga bashkëshortja e tij, Lirie Berisha. Berisha dhe...

S’kishte ndodhur kurrë më parë, pacienti shkon të votojë me barelë!

Në Kırklareli, një pacient ka shkuar me barelë për të votuar. 62-vjeçari Yaşar Yuruk, i cili prej disa kohësh ishte i shtrirë në shtrat...

Kryebashkiaku i ri i Shkodrës/ Voton Jozefina Topalli, ja kush e shoqëronte!

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, drejtuese politike e PD-së së Berishës për qarkun e Lezhës, ushtroi sot të drejtën e votës në qytetin e saj Shkodër. Në...

Alibeaj: Shqiptarët të votojnë për të bërë ndarjen e madhe nga e shkuara!

Kryetari i Komanduar i partisë Demokratike është drejtuar drejt qendrës së votimit për të votuar për kryebashkiakun e ri të Tiranës, ku në garë...

Latest news

/5pyetjet.al