25.5 C

Cikalleshi realizon një kryevepër në Turqi

Sokol Cikalleshi realizoi një gol spektakolar në kampionatin turk këtë të diel, në sfidën mes skuadrës së vendit të parë dhe të vendit të dytë. Edhe pse goli i tij nuk mjaftoi për t’i dhënë qoftë edhe një pikë skuadrës së tij Konyaspor, në përballjen me Tranbzonspor, ishte pa diskutim goli i javës në Turqi.

Pasi u fut si zëvendësues në mesin e pjesë së dytë, sulmuesi i kombëtares shqiptare realizoi një gol vërtet të mahnitshëm, kur 7 minuta nga fundi, mori një top në hyrje të zonës dhe pas një rrotullimi të shpejtë lëshoi një goditje perfekte, të pakapshme për portierin kundërshtar.

Ky është goli i pestë këtë sezon për Cikalleshin në kampionatin turk. Pas fitores së Trabzonspor 2-1, skuadra e tij renditet në vend të dytë, me 48 pikë nga 24 takime të luajtura, ndërsa Trabzonspor kryeson tashmë me 12 pikë më shumë, edhe pse ka një ndeshje më tepër.