15.5 C

Gola dhe spektakël në 45 minuta, futboll për panoramë mes Manchester Cityt dhe Liverpool-it

Në pjesën e parë (Premier League), Manchester City dhe Liverpool kanë dhuruar spektakël. 45 minutat e para përfunduan 2-1, me të dyja skuadrat që treguan një futboll të një niveli të lartë në Etihad.

Në minutën e katërt, një goditje e de Bruyne dhe një devijim topi i jep avantazhin ekipit të Pep Guardiolës.  Ky gol i shpejtë nuk demoralizon aspak të kuqtë, të cilën gjejnë forcën dhe barazojnë në minutën e 13-të, me portugezin Jota. Në minutën e 28-të, Phil Foden do dërgonte një krosim interesant, por topi do largohej menjëherë nga zona e rrezikshme.

Minutat e tjera do shërbenin për aksione sporadike, teksa nuk mungoi as Gabriel Jesus që konkretizoi më së miri një sulm të minutës së 37-të. Gjithçka nis nga këmbët e Cancelos, i cili jep një assist.