-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Emocionet Tabaku: Vajzat erdhën për të parë punën e mamit në parlament

Kryesoret

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku u emocionua sot në fjalën e saj në foltore, pasi dy vajzat ishin mes grupit të fëmijëve që vizituan parlamentin por u përballën me debatin e fortë mes qeverisë dhe opozitës që detyroi Lindita Nikollën të ndërpriste seancën.

Prej 2013 kam mbajtur shumë fjalë këtu, por qëparë u emocionova pak.

Dy vajzat e mia 5 vjeçare Arbia dhe Iris bashkë me grupin e kopshtit erdhën për të parë punën e mamit. Unë nuk dua të merren me politikë.

Por dita e sotme më mbushi mendjen se zgjedhja për t’u marrë me politikë nuk është në të ardhmen e fëmijëve shqiptarë.

Edi Rama me gjuhën e vjetër na kërkon të harrojmë të shkuarën, ndërkohë që ai gjithmonë e thërret të shkuarën” tha Tabaku.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit