-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Higuain hero me dygolësh, skuadra e David Beckhamit ëndërron

Kryesoret

Gonzalo Higuain rezultoi vendimtar në ndeshjen Inter Miami-Columbus Crew (u pezullua për dy orë e gjysmë për shkak të motit të keq). Ai realizoi dy golat e skuadrës së tij (pronar është David Beckham), që fitoi me rezultatin 2-1 dhe ngjitet në kuotën e 37 pikëve.

Nëse skuadra nga Miami ende ëndërrojë hyrjen në play-off-in të Konferencës Lindore të Major League Soccer, shumë nga meritat i shkojnë Gonzalo Higuain, protagonistit absolut në suksesin ndaj ekipit të Columbus.

Ndeshja që u pezullua për dy orë e gjysmë për shkak të motit të keq, përfundoi pas mesnate.

Argjentinasi fillimisht zhbllokoi rezultatin në minutën e 25-të, por Columbus barazoi brenda pjesës së parë me Cucho. Gjithsesi, argjentinasi e gjeti sërish rrugën e rrjetës 8 minuta para fundit të kohës së rregullt.

Higuain, i shpallur lojtari i ndeshjes, u intervistua përfundimisht nga Kaylyn Kyle, një ish-futbolliste kanadeze e cila kërkoi ndihmën e një përkthyesi nëpërmjet telefonit për të komunikuar me ish-in e Realit, Napolit, Juves e Milanit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit