18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Xhaçka: Lufta e Rusisë si ditët e errëta të fashizmit

Kryesoret

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka gjatë takimit në Këshillin e Sigurimit në OKB  theksoi se veprimet ruse janë një shkelje flagrante e Kartës së Kombeve të Bashkuara.

Lufta e Rusisë ndaj Ukrainës, na kujton ditët e errëta të fashizmit dhe stalinizmi.

Mirëpresim vendimin e Presidencës franceze të KS, për ta mbajtur fokusin në çështjen e llogaridhënies. Veprimet e Rusisë janë një shkelje flagrante e Kartës së Kombeve të Bashkuara. Rusia ka zgjedhur ta injorojë hapur vazhdimisht vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë.” tha Xhaçka.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit