-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ulën dënimin e “VIP”-ave të burgut, zyrtarët lihen të lirë

Kryesoret

Rreth 19 të burgos në burgun e Fierit përfituan ulje të dënimit si pasojë e një skeme mashtrimi dhe falsifikim të 18 zyrtarëve.

Ata u arrestuan disa ditë më parë dhe mbi ta rëndojnë akuzat e “Falsifikim i dokumentave”, “Falsifikim i vulave, stampave dhe formularve”, “ Shpërdorim detyre”. Ditën e sotme gjykata e Tiranës vendosi ti linte atë me masën e detyrim paraqitjes.

Të akuzuarit janë:

Gerald Nonaj,

Ervis Alliaj,

Bashkim Meçi,

Eris Isufaj,

Albi Rezhda,

Dorjan Nukaj, 

Arbëri Gjërmeni,

Enflor Hoxha,

Florida Mata,

Fatos Lika,

Neritan Xhaferri,

Mato Mataj,

Ermal Liçaj,

Xheniana Buzi,

Denisa Bendaj,

Sidorela Vogli,

Jonida Qato,

Eduart Rrapaj.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit