-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#korrupsion

‘Korrupsioni problem kryesor’/ Shqipëria ka sundimin më të dobët të ligjit në rajon (GRAFIKU)

Shqipëria renditet në vendin e 87-të nga 140 shtete, në Indeksin e Sundimit të Ligjit për vitin 2022. Renditja e Shqipërisë është më e...

Procesi i Berlinit: Ministrat e brendshëm të Ballkanit takohen sot për emigrantët dhe korrupsionin

Tri ministeriale me vendet e Ballkanit Perëndimor zhvillohen këto ditë në Berlin. Synimi është riaktivizimi i Procesit të Berlinit.Por në fokus do të...

Raporti i KE për Shqipërinë: Korrupsioni mbetet shqetësim serioz

Komisioni europian vlerëson ecurinë Shqipërisë në rrugën e reformave që lidhen me procesin e integrimit, duke theksuar se ajo duhet të përparojë më tej...

SPAK bën bilancin: 14 kallëzime dhe 22 procedime penale

SPAK ka publikuar statistikat e punës për muajin shtator.Në njoftim thuhet se gjatë këtij muaji janë paraqitur 14 kallëzime penale nga të...

‘Ndryshimi nis nga Tirana’/ Meta: Korrupsion edhe deri tek shërbimet funerale!

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ka deklaruar mbrëmjen e sotme se zgjedhjet lokale do të kthejnë llogaridhënien në nivel vendor.Me anë të...

Zëri i Amerikës: Bllako “përplasi” SPAK-un me GJKKO

Në Shqipëri, Gjykata e Posaçme kundër Krimit të organizuar dhe Korrupsionit, pranoi sot kërkesën e ish deputetit socialist Alqi Bllako, për ndryshimin e masës...

“Administrata e gjitha e korruptuar”, Berisha: Policia Bashkiake ka në krye një trafikant

Kreu i Partisë Demokratike ka thënë se korrupsioni është i shpërndarë në të gjithë administratën. Berisha shtoi se Policia Bashkiake ka në krye një...

Vjen në Shqipëri “armikja” e Berishës! Kim e çon te Tabaku

Në Shqipëri ka ardhur për një vizitë zyrtare senatorja amerikane Shaheen. Një njohëse e mirë e Ballkanit, problemeve dhe korrupsionit, senatorja zhvilloi disa takime...

Ulën dënimin e “VIP”-ave të burgut, zyrtarët lihen të lirë

Rreth 19 të burgos në burgun e Fierit përfituan ulje të dënimit si pasojë e një skeme mashtrimi dhe falsifikim të 18 zyrtarëve.https://5pyetjet.al/2022/09/27/cikja-i-denuari-vip-si-u-fut-ne-skemen-e-shefave-te-burgut-per-ulje-denimi/Ata u...

Bardhi dhe Alibeaj priten nga diplomati gjerman, i premtojnë luftë të ashpër ndaj korrupsionit

Gazmend Bardhi së bashku me kreun e grupit parlamentar demokrat është takuar me koordinatorin e Bashkëpunimit Transatlantik, Peter Beyer.Me anë të një postimi në...

Latest news

/5pyetjet.al