-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

“Ata që ndjekin Berishën s’e pranojnë gënjeshtrën”/ Berisha: Nuk ka PD tjetër, ajo që drejtoj unë është shumica!

Kryesoret

Kreu i Partisë Demokratike në një intervistë në Radio Televizionin Kombëtar ka folur mbi situatën e opozitës ku ka thënë se sot vendi ka një opozitë të vërtetë, gjë që sipas tij e ndjen dhe kryeministri Rama më shumë se kushdo tjetër.

Sipas tij në bazë të sondazheve të kryera ka një prevalencë të plotë të opozitës mbi qeverinë, ndërsa shtoi se në sondazhe të tjera, rënia e tij është e lirë dhe, po kështu, e lirë, është e rënia e qeverisë së tij.

Ai gjithashtu tha se nuk ka palë tjetër të PD, ndërsa tha se ka vetëm qeveri dhe ambasadorja Yuri Kim. Sipas tij “grupimi tjetër i PD është një mashë e tyre, qeveria do t’i rrëmbejë logon PD-së, pra Edi Rama, ndihmuar në mënyrën më absurde dhe më të papranueshme nga ambasadorja Yuri Kim”.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit