-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

PL pranë biznesit/ Meta: Mbështesim kërkesat e tyre, Rilindja ka shkatërruar konkurrencën!

Kryesoret

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një reagim në Facebook shprehet se mbështet kërkesat e biznesit. Ai ka bërë thirrje që qytetarët të bëhen bashkë në protestën e 12 nëntorit.

Sipas Metës, qeveria Rama është kthyer në gjobvënës të biznesit të ndershëm dhe se duhet larguar sa më parë nga pushteti.

‘Partia e Lirisë mbështet kërkesat e drejta të biznesit. Partia e Lirisë dënon politikat e “Rilindjes” anti-biznes që kanë shkatërruar konkurrencën dhe tregun e lirë duke favorizuar monopolet e lidhura me Qeverinë dhe importuesit në dëm të prodhimit vendas dhe mbrojtjes të vendeve të punës. “Rilindja” ka shkatërruar sigurinë juridike ndaj Shqipëria është e fundit në rajon lidhur me klimën ndaj biznesit. Vetëm shporrja e “Rilindjes” nga pushteti i grabitur me vota të vjedhura i jep frymëmarrje dhe liri për t’u zhvilluar biznesit dhe sipërmarrjes të lirë, si edhe fuqizimit të prodhuesve shqiptarë. Të gjithë së bashku në 12 Nëntor për t’i dhënë fund këtij regjimi gjobvënës ndaj biznesit të ndershëm!’, thotë Meta në reagimin e tij.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
-Raiffeisen-spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit