-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

‘Tërmet’ te Juventusi, dorëhiqet i gjithë bordi drejtues/ Në skenë dalin emrat e Del Pieros, Bufonit dhe Kielinit!

Kryesoret

Lajm i bujshëm ka ardhur në këto momente nga Italia, dorëhiqet i gjithë bordi drejtues i Juventus. Bordi i Drejtorëve të Juventusit , përfshirë edhe kryetarin Andrea Agnelli , dha dorëheqjen.

Në këshillin e jashtëzakonshëm të klubit të Juventusit të mbajtur në Continassa, numri një i klubit dha dorëheqjen së bashku me zëvendësin e tij Pavel Nedved , drejtorin ekzekutiv Maurizio Arrivabene dhe anëtarët e tjerë të Bordit.

Sipas mediave italiane, mosmarrëveshjet e Consob për fitimet kapitale janë vendimtare.

Përfshirja në hetimin e Prisma-s, e hapur nga Prokuroria Publike e Torinos me akuzën e kontabilitetit të rremë, e kompletuar me mosmarrëveshjet e Consob-it, të cilat e detyruan kompaninë të rishikonte draft pasqyrat financiare duke shtyrë dy herë mbledhjen e aksionerëve, çoi në një hap unanim.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit