-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

(VIDEO) Portugalia ‘kockë e fortë’ për Uruguain/ Ronaldo dhe Bruno Fernandes dërgojnë luzitanët në fazën tjetër!

Kryesoret

Portugalia ka mundur të fitojë me rezultatin 2-0 ndaj një Uruguai të fortë por jo konkret. Ndeshja ka qenë intensive që në fillim, ku të dyja skuadrat kanë tentuar shpesh herë të gjejnë golin.

Pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 0-0, ku janë marrë edhe tre kartona të verdhë në këto 45 minutat e para. Pjesa e dytë nisi në favor të Portugalisë, ku në minutën e 54-të Bruno Fernandes shënoi një gol të cilin e nisi për drejt zonës.

Pas shumë tentativash, goli i barazimit nuk erdhi nga Uruguai. Në minutën e 93-të, Portugalia fiton një penallti, ku Bruno Fernandes nuk gabon para pikës së bardhë të penalltisë. Kështu, Portugalia ka siguruar kualifikimin për në fazën tjetër.

SHIKONI GOLAT

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit