-sidi education-spot_img
17.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Veprime të turpshme me mbesat e tij, dënohet me 14 vjet burg 78-vjeçari shqiptar në Greqi

Kryesoret

Një 78-vjeçar shqiptar është dënuar me 14 vjet burg nga gjykata e Selanikut, pasi akuzohet për vepra të turpshme ndaj nipërve të tij.

Çështja ndaj shqiptarit filloi në vitin 2020, kur dy gra që kishin dalë shëtitje e panë atë të kryente veprime të turpshme ndaj një të miture, e cila rezultoi të ishte mbesa e tij 9-vjeçare.

Sipas mediave greke, si motra e saj binjake dhe dy motrat e saj më të mëdha (në atë kohë 12 dhe 16 vjeç) pësuan sjellje të ngjashme.

I pandehuri, baba i 9 fëmijëve (nga të cilët kishte 21 nipër), u arrestua në atë kohë dhe pas rrëfimit të tij në hetuesi, shkoi në burg. Megjithatë, ai u lirua me kusht. Aktakuza e ngarkonte atë për vepra penale dhe kundërvajtje.

78-vjeçari nuk mori pjesë në gjyq dhe u përfaqësua nga një avokat. Mbrojtja e tij mohoi akuzat, duke e përshkruar 78-vjeçarin si një person veçanërisht demonstrues.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
-Raiffeisen-spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit