-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Gjermania furnizon policinë me makina, autoambulancë e telefona: Kapni kriminelët

Kryesoret

Policia Federale Gjermane i dhuron policisë shqiptare pesë automjete dhe një sërë pajisjesh të tjera logjistike, të cilat i shtohen flotës operacionale. Donacioni me vlerë rreth 560 000 euro, iu dorëzua Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, nga Ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri, Peter Zingraf.

Ky set logjistik do të rritë kapacitetet profesionale të Departamentit për Kufirin dhe Migracionit dhe të njësive speciale, shpejtësinë e reagimit operacional të tyre, në terren, si dhe do të ndikojë në përmbushjen sa më efikase të detyrave funksionale të punonjësve të policisë, në drejtim të luftës kundër krimit ndërkufitar, krimit të organizuar dhe krimit në përgjithësi.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit