-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Tërmet i fortë në Kili

Kryesoret

Një tërmet me magnitudë 6.3 goditi të enjten në brigjet e Maule, Kili, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).

Epiqendra e tërmetit ndodhet 94 kilometra në jugperëndim të qytetit të Kushtetutës dhe thellësia fokale llogaritet në 12 kilometra.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të rënda materiale.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit