-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Zelensky do t’i bashkohet samitit të G7 në Hiroshimë

Kryesoret

Këtë fundjavë Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky do të udhëtojë në Japoni për të marrë pjesë personalisht në një takim të liderëve të G7.

Derisa ishte konfirmuar se Zelensky do të shfaqej në samit përmes një lidhjeje online, ky udhëtim i tij ka ardhur si befasi, shkruan Sky Neës, shkroi BBC

Udhëheqësit e G7 pritet të shpallin sanksione të shtrënguara ndaj Rusisë dhe të debatojnë strategjinë për luftën gjatë samitit treditor, i cili fillon sot.

Në të marrin pjesë liderë nga Kanadaja, Franca, Gjermania, Italia, Japonia, Britania e Madhe dhe ShBA.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit