-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Grenell drekon me Ramën: Duhet të lirojmë Thaçin nga burgu

Kryesoret

Richard Grenell, ish-zyrtari i lartë amerikan i dërguari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi ndodhet në Tiranë. Ai ka postuar foto me Edi Ramën nga Kryeministria. Grenell shprehet se ka drekuar me Ramën dhe ka diskutuar për ish-Presidentin e Kosovës, Thaçi.

 

Kam drekuar me kryeministrin dhe ne ramë dakord që duhet bërë më shumë për të çliruar HashimThacin nga 3 vitet e burgut të tij në Hagë. Akuzat kundër tij janë të rreme dhe dëshmitarët thonë se ato janë manipuluar nga Jack Smith” shkruan Grenell.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit