-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Richard Grenell

Plani kontrovers i investimit të dhëndrit të Trumpit në Serbi

Para se të kandidonte për president në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Donald Trumpi, planifikonte të ndërtonte hotel me pesë yje, një sallë konferencash...

Grenell futet në çështjen e dinarit dhe “godet” Kurtin

Ish-emisari amerikan për bisedimet Kosovë –Serbi, Richard Grenell ka komentuar reagimet e zyrtarëve gjermanë rreth çështjes sa dinarit dhe operacioneve të policisë për mbylljen...

Grenell drekon me Ramën: Duhet të lirojmë Thaçin nga burgu

Richard Grenell, ish-zyrtari i lartë amerikan i dërguari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi ndodhet në Tiranë. Ai ka postuar foto me Edi Ramën nga...

Vuçiç nderon Richard Grenellin: Ka qenë avokat i Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka konfirmuar më 15 shkurt se do të nderojë ish të dërguarin e posaçëm të Uashingtonit për dialogun ndërmjet...

Plagosja e 2 serbëve në Kosovë, Grenell shpërndan postimin e Kurtit

Ish i dërguari special i ish-presidentit të SHBA, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka reaguar pas ngjarjes së djeshme në Shtërpcë ku...

Tensionet në veri! Grenell: Lirojeni menjëherë Hashim Thaçin nga Haga

Ish-i dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, u ka bërë thirrje evropianëve që të ndryshojnë strategjinë e tyre...

Njeriu i Trumpit sulmon Kurtin: Na mungon Thaçi

Richard Grenell, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk i shërben popullit të tij. Kjo pasi sipas tij shefit të ekzekutivit kosovar nuk i pëlqen...

Grenell: Kurti ka hedhur poshtë çdo ide që i dhanë presidentët e SHBA-së

Ish-emisari i presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, është lajmëruar menjëherë për të komentuar bisedimet e sotme në Bruksel mes Kurtit dhe Vuçiçit. Grenell...

Grenell: Paktin e Uashingtonit e negocioi Thaçi, jo Hoti

Hashim Thaçi, ishte ai që kishte negociuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, për Marrëveshjen e Uashingtonit, e jo kryeministri i atëhershëm, Avdullah Hoti. Kështu...

Thaçi “mollë sherri” në mes të Richard Grenell dhe gazetares së New York Times

Një debat i ashpër është zhviolluar në rrjetin social Twiter mes ish- tëdeleguarit të Trump për dialogun Kosovë-Serbi Richard Grenell dhe gazetares së New York...

Latest news

/5pyetjet.al