-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

EMRI/ Kërcënoi një person përmes telefonit, ky është 37-vjeçari problematik që kërkohet nga policia e Sarandës

Kryesoret

Policia e Sarandës ka shpallur në kërkim 37-vjeçarin Denito Ruçi, një personazh i njohur, pasi në vitin 2020 e dashura e tij denoncoi, e shtyrë nga ai, abuzimin seksual nga fqinji i saj 72-vjeçar.

Sot, Denito Ruçi alias Gentian Ruçi, është shpallur në kërkim nga blutë e Sarandës pasi dyshohet se për motive të dobëta ka kanosur një person nëpërmjet telefonit.

Emri i Denito Ruçit u bë i njohur në media dhe për Policinë e Shtetit pas zbulimit të historisë së abuzimit seksual të 17-vjeçares nga fqinji i saj. Denito Ruçi pretendonte se është i dashuri i vajzës dhe ishte ai që e shtyu adoleshenten të denonconte përdhunimin nga komshiu.

37-vjeçari është person me precedent penal pasi në të kaluarën ka qenë i dënuar për dëmtime të tjera me dashje dhe prishje të qetësisë publike, ndërkohë që në korrik 2020 u arrestua për dhunë në familje.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit