-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Operacion antidrogë në Shkodër, në kërkim një 65-vjeçare (EMRI)

Kryesoret

Ka përfunduar faza e pestë e operacionit “Alpet e Pastra” në Shkodër, ku është bërë i mudnur asgjesimi i 510 fidanëve dhe 2760 bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa.

460 bimë kanabis  u gjetën të kultivuara në fshatin Lotaj të njësisë adminstrative Shalë. 2300 bimë kanabis dhe 510 fidanë të mbjellë në kubikë u gjetën në fshatin Pepaj.

Në kërkim është shpallur 65 vjeçarja Age Martinaj pasi nga dronët është konstatuar duke u kujdesur për bimët narkotike.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit