-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

KAS refuzoi hapjen e kutive në Kuçovë, Kolegji pushon padinë e Maliqit

Kryesoret

Kolegji Zgjedhor vendosi të pushojë padinë e bërë nga Lefter Maliqi, kandidati i “Bashkë fitojmë” në zgjedhjet e 14 majit në bashkinë Kuçovë, kundër një vendimi të ndërmjetëm të KAS, për refuzimin e rihapjes së kutive, rivlerësimit e rinumërimit dhe kthimin e çështjes për rishqyrtim në KAS.

E njëjta padi ishte bërë edhe nga koalicioni “Bashkë fitojmë” dhe Kolegji i shqyrtoi në një çështje të vetme.

Sipas Kolegjit Zgjedhor, pretendimet e ngritura në proces nga pala paditëse mund të shqyrtohen në gjykimin në themel të padisë për pavlefshmëri të zgjedhjeve.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit