-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

padi

Këlliçi padit në SPAK Erion Veliajn: Lidhje me Ndraghetta-n përmes Eco Tiranës

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, gjatë protestës së stome para bashkisë të Tiranës deklaroi se do të padiste në SPAK Erion...

U përmend në dokumentarin italian për emigrantët, Agaçi padit emisionin

Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, Engjëll Agaçi ka reaguar pasi u përmend nga emisioni italian Report në RAI 3 si njeriu kyç ...

Gjermania paditet në Hagë pas furnizimit me armë të Izraelit

Seancat paraprake do hapen të hënën në gjykatën e lartë të Kombeve të Bashkuara në një çështje që kërkon t'i jepet fund ndihmës ushtarake gjermane dhe...

E akuzoi për drogën e Xibrakës, Olsi Rama padit në SPAK Gaz Bardhin

Vëllai i kryeministrit Edi Rama, Olsi Rama ka bërë kallëzim ndaj nënkryetarit të Rithemelimit, Gament Bardhit për 'kallëzim të rremë'. Vetëm pak ditë më parë...

22 kryetarë bashkie në SPAK (Raporti i plotë)

Mëngjesin e sotëm Qëndresa Qytetare depozitoi në SPAK kërkesën për verifikimin dhe hetimin e 22 Kryetarëve të Bashkive për shkelje në zgjedhjet e 14...

Tatimi i profesioneve të lira/ Zbardhet lista e deputetëve që firmosën padinë në ‘Kushtetuese’

Deputetët opozitarë kanë firmosur për të ngritur një padi në Gjykatën Kushtetuese për sa i përket tatimit të profesioneve të lira. Ishte deputetja e Partisë...

Opozita nuk u lejua të futet në Kuvend, Bardhi bën gati padinë për Nikollën

Kreu i grupit të opozitës, Gazment Bardhi është shprehur se do të ngrejë padi ndaj kryeparlamentares, Lindita Nikolla, pasi deputetët e PD-së nuk u lejuan...

The New York Times padit kompanitë OpenAI dhe Microsoft

The New York Times ka dorëzuar një padi federale kundër OpenAI dhe Microsoft, duke kërkuar që të ndalë praktikën e këtyre kompanive që përdorin...

SPAK kërkon arrestimin, Rithemelimi padi në Kushtetuese: Të pezullohet masa ndaj Berishës

Deputetët e Rithemelimi kërkojnë pezullimin e masës shtrënguese ndaj Sali Berishës e për rrjedhojë edhe pezullimin e arrestimit të tij. "E nderuar Zonja Kryetare e...

Ish-numri dy i Forcës Detare, padit në SPAK Begajn

Kapiteni i Rangut të Parë dhe ish-numri dy i Forcës Detare, Artur Meçollari ka publikuar një pjesë të kallëzimit të tij bërë në SPAK,...

Latest news

/5pyetjet.al