-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Rrëzohet padia e Donald Trump kundër CNN

Kryesoret

Një gjykatës federal në SHBA rrëzoi

Padia e ish-presidentit të SHBA-ve, Donald Trump kundër CNN është rrëzuat nga një gjykatë federale.

Padia e Trump erdhi për televizioni pasi sipas tij ata kanë hedhur “gënjeshtra të madhe” në lidhje me pretendimet e Biden se ish-presidenti vodhi fitoren e zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020.

Në padinë ai pretendon se rrjeti televiziv po përpiqej të njolloste imazhin e tij duke e krahasuar me Adolf Hitlerin.

Gjykatësi Raag Singhal hodhi poshtë padinë, duke theksuar se deklaratat e CNN nuk ishin shpifëse sepse shprehnin këndvështrimin e rrjetit televiziv.

Kjo është një nga shumë paditë që Trump ka ngritur kundër mediave, përfshirë CNN, The New York Times dhe The Washington Post, pasi nuk ishte dakord me pasqyrimin që ato I kanë bërë presidencës së tij, por edhe pas zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit