-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

gjykata

Zëri i Amerikës: Gjykata nuk kishte dilema, vula i takon Berishës

Në Shqipëri, ka marrë fund përplasja e gjatë mes palëve në Partinë Demokratike se kush e përfaqësonte atë zyrtarisht. Gjykata e Apelit vendosi sot...

Gjykata i dha vulën, vjen reagimi i parë i Berishës: Tani të bashkohemi

“Fitoi demokracia”! Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas vendimit të gjykatës së Apelit që i dha vulën e Partisë Demokratike. Pas tre viteve sorollatje,...

Morën vulën, deputetët e Berishës dalin duke festuar nga Gjykata

Gjykata e Apeli vendosi që vulën e PD-së ti takojë ish kryeministrit Sali Berisha. Deputetët e Rithemelimit e kanë pritur vendimin shumë të entuziazmuar dhe...

Gjykata i dorëzon deputetin demokrat SPAK-ut

Gjykata e Posaçme Antikorrupsion ditën e sotme i ktheu SPAK-ut aktet dhe dosjen për deputetin e Partisë Demokratike, Qani Xhafa për ta hetuar, lidhur...

Ish-kryebashkiaku i Ramës dënohet me dy vite burg

Gjykata Posaçme e Apelit ka dënuar përfundimisht me 3 vite burg Lefter Allën ish kryebashkiaku i Bulqizës i cili u gjet fajtor për veprën...

Avokatët i japin fund bojkotit në Durrës

Një ditë zgjati bojkoti i avokatëve në Durrës. Nga dita e mërkurë, avokatët në Durrës do të nisin punë normalisht. Të hënën, ata zhvilluan një...

35-vite burg për katër dhunuesit e 11-vjeçares në Kosovë

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për të Mitur ka shpallur Aktgjykim dënues në çështjen penale ndaj një të akuzuari dhe tre të miturve,...

A do shkojë Trump në burg? Çfarë duhet të dini për shpalljen fajtor të ish-presidentit

Shpallja fajtor e Donald Trumpit për 34 vepra penale shënon fundit e procesit historik gjyqësor penal ndaj ish Presidentit, por beteja për këtë çështje...

Gjykata Speciale lë në paraburgim Hashim Thaçin

Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë kanë lënë nën masën e paraburgimit ish-kreut të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi. Kjo pasi trupi...

Lezhë/ 118 vite burg për grupin e vrasësve me pagesë (EMRAT)

Një grup vrasësish me pagesë që vepronin në zonën e Kurbinit dhe jo vetëm janë dënuar nga Gjykate e Lezhës me 118 vite burg...

Latest news

/5pyetjet.al