-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Euro ”ngre kokë”! Leku “zhyt” Dollarin

Kryesoret

Euro ka nisur një rritje të lehtë pas disa ditësh pikiatë. Sipas kursit të këmbimit të publikuar nga Banka e Shqipërisë, monedha europiane po këmbehet mesatarisht për 106.42 lekë.

Në shitje euro po këmbehet për 106.92 lekë, ndërsa po blihet për 105.92 lekë. Pavarësisht forcimit të lehtë të euros, dollari dhe paundi kanë vijuar rënien.

Agjentë të tregut valutor thonë se sasia e euros në treg vijon të mbetet në nivelet më të larta historike, ndërsa kërkesa për blerjen e saj është e pakët.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit