-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ky është efektivi i “Shqiponjave” që mori 2 plumba në bark në Tiranë

Kryesoret

Personi që shikoni në foto është efektivi i repartit “Shqiponja” Edlir Alleshi, i cili mbeti i plagosur mbrëmjen e sotme, nga një person i armatosur, të cilin po e ndiqte në zonën e Kinostudios së bashku me kolegë të tij, pasi sinjalizimit se kishte armë dhe përbënte rrezik për komunitetin.

Efektivi i plagosur Edlir Alleshi
Efektivi i plagosur Edlir Alleshi

Alleshi mësohet se ka marrë dy plumba në bark dhe aktualisht ndodhet në Spitalin e Traumës, ku i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale dhe mësohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Efektivi i “Shqiponjave” mori dy plumba në bark, Taulant Balla niset drejt Traumës

Ndërkohë, policia ka nisur hetimet për ngjarjen dhe i është vënë pas autorit, i cili dyshohet se është larguar me një automjet nga vendngjarja, por që ende nuk dihet vendndodhja e tij e saktë.

Qëlloi “Shqiponjat”, autori iku me makinë, policia ka fiksuar targat

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit